trener uzywa suplementow

Na co dzień jesteśmy bombardowani niezliczoną ilością reklam przeróżnych suplementów w telewizji czy też radiu. Można wnioskować, że zażywając tą całą masę reklamowanych suplementów nie trzeba byłoby dbać o siebie w żaden inny sposób, a mimo tego bylibyśmy okazami zdrowia i witalności. Niestety tak nie jest.

W pracy trenera personalnego często słyszę pytanie co kupić oraz co wziąć żeby szybciej osiągnąć swój cel. Nie zapominajmy o tym, że najważniejsze dla naszego organizmu jest jego paliwo, czyli to czym go odżywiamy, co ląduje każdego dnia w naszych rękach i na talerzach. To z żywności płyną największe benefity w postaci mikro oraz makroelementów i w zupełności za pomocą diety możemy uzupełnić wszelkie ewentualne niedobory. Jednak jest kilka suplementów, które warto włączyć jak na przykład witaminę D, która obecnie jest rekomendowana do stosowania przez cały rok ze względu na klimat w jakim funkcjonujemy. Jednak uzupełnianie niedoborów suplementami to kwestia bardzo indywidualna. Dobrym pomysłem będzie tu skorzystanie z wiedzy trenera osobistego, który w indywidualny sposób dopasuje specjalnie dla Ciebie plan żywieniowy oraz potencjalną suplementację gdy będzie ona wskazana.

Kolejną oczywistą sprawą jest aktywność fizyczna. Nie bez powodu mówi się, że zdrowym ciele, zdrowy duch. Dzięki treningom nie tylko możemy poprawić wygląd, ale również poprawić funkcjonowanie układu krążenia, układu trawiennego oraz wzmocnić układ kostno-stawowy. Poza tym jest to dobry sposób na odstresowanie się czy też polepszenie koncentracji.  Dodatkowo podczas treningów personalnym z trenerem w międzyczasie zawsze można liczyć na dawkę motywacji, wiedzy oraz wsparcia.